Na całym terenie zabudowanym miasta Gryfino obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Taki znak drogowy stanął na ul. Armii Krajowej w Gryfinie. Policja przyznaje: ten znak nie pozostawia złudzeń.


Znak mówiący o ograniczeniu prędkości zamontowany na tym samym słupku co znak mówiący, że kierowca wjeżdża na teren zabudowany jest jednoznaczny: na całym terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości. Kierowca, który po Gryfinie będzie jechał szybciej niż 30 km/h, może liczyć się z mandatem. Sęk w tym, że na takie oznakowanie nikt zgody nie wydał.

Mieszkaniec Gryfina zrobił zdjęcie i opublikował je w internecie. Od razu zaczęły się żarty. Nikt nie ma wątpliwość, że to budowlana samowola.

 „- Majster, jak mamy zamontować to kółko z cyferkami?
- Weźcie słupek i zamontujcie znak przy drodze.
- Ale co mamy zrobić jak my nie mamy słupków?
- Zróbcie tak, żeby było dobrze!”

Autor fotografii szybko stworzył do ilustracji dowcip. Udany?

Z administratorem powiatowej drogi i jednocześnie inwestorem, który remontuje ulicę Armii Krajowej w Gryfinie, nie udało się nam skontaktować. Interwencję w sprawie oznakowania zapowiada gryfińska policja.

- Sprawdzimy, jaki jest projekt oznakowania drogowego w tym miejscu, wydaje mi się jednak, że to zwyczajne niedopatrzenie wykonawcy – informuje Grzegorz Klimek, oficer prasowy gryfińskiej komendy.