Lidl Polska wycofuje ze sprzedaży w całym kraju krojone pomidory w puszce „Freshona” i „Italiamo”. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy, powodem wycofania puszek ze sprzedaży jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego.


Ze sprzedaży wycofane zostały produkty:; „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia oraz „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości do końca grudnia 2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Powodem wycofania produktów ze sprzedaży, jest zanieczyszczenie plastikiem.

"Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu oraz zrezygnować z jego spożywania" - czytamy w komunikacie.

Firma Lidl Polska zapewnia, że wraz z wykryciem ciała obcego reakcja firmy o wycofaniu produktu z obrotu była natychmiastowa.

Klienci, którzy nabyli produkt mogą go zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Wraz z jego zwrotem, klientowi zostaną oddane pieniądze, również bez okazania paragonu.

Firma Lidl podkreśla, że wycofanie z obrotu rynkowego ogranicza się wyłącznie do w/w produktów i przeprasza wszystkich konsumentów za powstałe niedogodności.