To już drugi raz w ostatnich czasie, kiedy gmina oddała klucze do mieszkań socjalnych. Dzisiaj rodziny odbierając klucze do swoich nowych mieszkań, nie kryły wzruszenia. Niektórzy na ten dzień czekali nawet 15 lat.
 

Z zachwytem spoglądała na niewielkie mieszkanie, w jakim będzie mogła zamieszkać. Gusza Pawłowska nie kryła łez, spływały jej po policzkach, kiedy odebrała klucze.

- Czekałam na to sześć lat. Wynajmowałam mieszkanie i to było bardzo drogie. Teraz na pewno będzie taniej, nie potrafię opisać radości – mówiła nam siedząc na krześle w pustym jeszcze lokalu.

Pani Patrycja na wymarzone mieszkanie oczekiwała aż 15 lat. Przyznaje, że będzie w niewielkim lokalu mieszkała z dość liczną rodziną, ale to zawsze własny kąt i przede wszystkim możliwość mieszkania w mieście. Radości nie krył też Filip, który będzie miał blisko do szkoły.

Dzisiaj w Pyrzycach gmina oddała do użytku dziesięć mieszkań socjalnych, dwa kolejne mieszkania zostaną przydzielone lokatorom w ciągu najbliższych dniach. W wyremontowanym budynku po byłym dworcu kolejowym w sumie zamieszka dwanaście rodzin. Inwestycja związana z dostosowaniem obiektu dla celów mieszkalnych trwała niespełna dwa lata, kosztowała ponad półtora miliona złotych.

- Żyjcie tu w zgodzie – mówiła do najemców burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska.

Wcześniej był pomysł, by budynek przejęty przez gminę od PKP za zobowiązania, sprzedać. Dałoby to finansową korzyść gminie, ale nie rozwiązywałoby problemów mieszkaniowych. Wówczas burmistrz podjęła decyzję, by dworzec dostosować do zamieszkania, pyrzyccy radni się zgodzili.

To nie pierwsze mieszkania socjalne, jakie zostały oddane do użytku na terenie gminy w ostatnich latach. W 2015 roku do zasobu gminnych lokali trafiło kilka innych mieszkań.

Więcej zdjęć pod linkiem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1310122052450358.1073742280.667161966746373&type=1&l=8a35a7dcff