Pragnęła stworzyć prawdziwy dom, jednak efektem życia z alkoholikiem były tylko liczne awantury i przemoc, zarówno ta fizyczna jak i psychiczna. Mieszkanka Pyrzyc powiedziała dość, a popełnionym przestępstwem zajęły się służby.


Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach skierowała do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu pyrzyckiego, który przez okres blisko 5 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

- Z zeznań pokrzywdzonej kobiety, jak również z innych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu, znajdując się pod jego wpływem, wielokrotnie wszczynał bezpodstawne awantury. W ich trakcie wyzywał pokrzywdzoną wulgarnymi słowami - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanna Biranowska-Sochalska. - Ponadto ustalono, że mężczyzna w dniu 10 marca 2018 r. pobił pokrzywdzoną powodując u niej m. in złamanie kości nosa - dodaje rzecznik.

Podejrzany obecnie przebywa w areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.