Impreza ruszyła w sobotę i potrwa do niedzieli. W ramach Pikniku czeka wiele atrakcji. Są targi turystyczne, spotkania z podróżnikami i place zabaw.

To jubileuszowa, 25. edycja targów Market Tour.
Z tej okazji w sobotę można było skosztować urodzinowego tortu. Targi turystyczne są najważniejszym elementem Pikniku nad Odrą. Oferta turystyczna oraz program wydarzeń co roku przyciąga blisko 50 tys. osób z całej Polski i zagranicy. W alejach targów Market Tour swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec, Węgier i Hiszpanii, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, sanatoryjne oraz przewoźnicy.


Jest to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych,
zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop jak i krótki wypoczynek. Imprezę ponownie wzbogaca Strefa Globtrotera - miejsce spotkań ze znanymi podróżnikami, warsztatami podróżniczymi i autorskimi prezentacjami. W tym roku w Strefie będzie można spotkać się m.in. z Przemkiem Kossakowskim, Arkadym Pawłem Fiedlerem, Piotrem Strzeżyszem, oraz szczecińskimi podróżnikami rowerowymi, rodziną Kobusów i podróżnikami, którzy opowiedzą jak podróżować po świecie za grosze.

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu,
który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na miejscu są place zabaw, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.