Kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca tira, którego na drodze S-3 w okolicach Myśliborza zatrzymali tamtejsi policjanci. 40-letni mieszkaniec powiatu Ostrowskiego miał ponad 3 promile we krwi.

Do zdarzenia doszło na drodze S-3. Kierujący ciężarową Scanią, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, uderzył w barierę oddzielającą dwa pasy jezdni.

Całe zdarzenie zauważył przejeżdżający w pobliżu mężczyzna, która powiadomił policję. Po przybyciu na miejsce myśliborskich policjantów oraz po wykonaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że 40-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu całości materiałów dowodowych, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu skierował do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego. Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychyliła się do złożonego wniosku i wobec 40-letniego mężczyzny, zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
 
Teraz mężczyźnie za popełnienie czynu opisanego w art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.