Prawie 1,5 promila miała w organizmie kobieta, która wiozła samochodem troje dzieci. Skrajnie nieodpowiedzialną podróż pijanej matce przerwali policjanci myśliborskiej drogówki, której za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kinice w gminie Myślibórz. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf.
W trakcie kontroli okazało się, że 20-letnia kobieta kierująca pojazdem znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta posiada blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Ponadto po dokładnym sprawdzeniu, mundurowi ze zdumieniem stwierdzili, że w pojeździe, który zarejestrowany jest do przewozu 5 osób znajduje się 7 osób w tym troje dzieci w wieku 1 rok, 11 oraz 13 lat, z czego dwoje z nich nie było przewożone w foteliku bądź innym urządzeniu podtrzymującym.
Pijana 20-latka mieszkanka powiatu myśliborskiego została zatrzymana. Nieodpowiedzialna kobieta straciła swoje prawo jazdy a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. O sprawie zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.
 
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady piłeś ? - nie jedź !
Pamiętajmy, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy możemy uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego.