Mimo nie najlepszej pogody ponad trzydzieści osób wzięło udział w pieszym rajdzie pn. TRIP411. Trasa marszu liczyła 21 km i wiodła przez nieczynny odcinek linii kolejowej Godków-Siekierki. 


Minionej soboty 25 listopada br. odbył się TRIP411 - pieszy rajd byłą linią kolejową na odcinku Godków-Siekierki. Wydarzenie swoją nazwą nawiązuje do nr linii kolejowej nr 411, która funkcjonowała na tym odcinku do 1991 r. Pomimo nie najlepszej pogody w wydarzeniu udział wzięli m.in. mieszkańcy gminy Moryń, Chojna, Trzcińsko-Zdrój oraz Gryfina. W trakcie rajdu nie zabrakło także gości ze Szczecina oraz Berlina.

Aktualnie na trasie po byłej linii kolejowej 411 prowadzony jest proces przygotowania budowy - drogi rowerowej R20 – Trasa Pojezierzy na odcinku Siekierki-Trzcińsko i dalej w kierunku Pojezierza Drawskiego.

Jak podkreślali uczestnicy TRIP411 turystyczny rozwój trasy rowerowej R-20 na odcinku Trzcińsko – Siekierki zajmie kilka lat, jednak sobotnia inicjatywa wskazuje na ogromny potencjał tego odcinka drogi rowerowej.

W trakcie sobotniego marszu warunki pogodowe była bardzo trudne, jednak Organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcje na punktach rajdu, ale również o bezpieczeństwo i ciepły posiłek.

Organizator Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno i Sołectwo Gądno dziękuje wszystkim podmiotom zaangażowanym w przeprowadzenie rajdu TRIP411.