21 marca 2020 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie i Gmina Gryfino zapraszają na pieszą wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Urbańskim z okazji powitania wiosny.
Wędrówkę rozpoczniemy na przystanku kolejowym w Pacholętach, skąd udamy się do Gryfina. Po drodze przewodnik pokaże i opowie o takich miejscach jak:

- pozostałości młyna i wiatraka Pacholątka (w okolicy Krzypnicy),
- Znikający Strumień,
- wodociągi Pastuszka,
- lapidarium w Krajniku,
- "mroczne" sanatorium,
- Krzywy Las,
- Tywa i jej Wysoka Skarpa
- stary młyn w Żórawkach,
- ruiny folusza Robacznik,
- młyn w Szczawnie,
- nowa ścieżka rowerowa,
- okolice Doliny Storczykowej,
- jezioro Pod Rakarzem,
- źródła Młynówki.
Po wycieczce odbędzie się pierwszowiosenne ognisko na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Całość trasy wyniesie ok. 19 km, na przejście trzeba poświęcić ok. 4-5 godzin. Poziom trudności niski.

Spotykamy się na stacji kolejowej w Gryfinie (peron 2) do 8:50. O tej godzinie odjeżdża pociąg (relacja Szczecin Główny - Zielona Góra). W Pacholętach będziemy o 8:58. Osoby, które będą posiadać indywidualny transport lub mieszkają w okolicy i nie muszą dojeżdżać, powinny być na miejscu do godziny 9:00.

Wycieczka jest bezpłatna. Jedyne koszta jakie ponoszą uczestnicy to zakup biletu na pociąg do Pacholąt oraz ewentualny prowiant na ognisko. W celu oszacowania wielkości grupy prosimy chętne osoby o zapisy pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie). Zapraszamy!