Od kilku dni trwają zapisy do niezwykle ciekawego przedsięwzięcia jakim jest turniej CSGO CUP Gryfino 2017. Nazwa dla większości mówiąca dosłownie nic, jednak możemy potwierdzić, że pod tym nagłówkiem kryje się coś naprawdę atrakcyjnego. Czym tak właściwie jest "CSGO"? Co to za turniej? Kto go organizuje?


Turniej CSGO CUP Gryfino wyszedł z inicjatywy radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie. Młodzi przedstawiciele swoich kolegów i koleżanek na szczeblach urzędowych, postanowili zaspokoić prośby rówieśników. Rosnąca popularność gry Counter Strike Global Offensive (CSGO) sprawiła, że nawet w takich społecznościach jak Gmina Gryfino można utworzyć wydarzenie esportowe. Zaraz, zaraz... esportowe? Tak, właśnie. Sport elektroniczny.

Elektroniczny sport to nic nowego na globalnym czy nawet europejskim rynku gier. Zmagania graczy na wirtualnych arenach to już codzienność. Wielkie marki, firmy promujące wydarzenia i przede wszystkim ogromne pieniądze. Początki esportu były ciężkie, jednak teraz wygląda to zupełnie inaczej. Polska jest w czołówce promotorów  imprez esportowych światowego szczebla. W tym roku w Krakowie odbędzie się, jak dotychczas, największy turniej w grę Counter Strike Global Offensive. 21-23 lipca w Tauron Arenie zmierzy sie najlepszych 16 drużyn, a pula nagród całego turnieju wynosi, uwaga... 1 milion dolarów.  Tysiące widzów na żywo, także miliony przed odbiornikami podziwiać będą genialne zagrania m.in. najlepszej polskiej formacji i jednej z najlepszych na świecie, Virtus.Pro. Gra na pierwszy rzut oka może budzić kontrowersje, jednak nie ma co się obawiać. W Polsce powstały już szkoły o profilu esportowym preferujące rozgrywkę właśnie w Counter Strike'a. Choćby Technikum nr 4 w Kędzierzynie Koźlu. Zadziwiające? Polecamy sprawdzić ten temat.

Po krótkim objaśnieniu możemy wrócić z podróży kosmicznej do naszego gryfińskiego podwórka. Grupa młodych chłopaków postanowiła stworzyć turniej nieco mniejszej rangi. Lokalni gracze już 10-11 czerwca zjadą się do Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie by powalczyć o nagrody. Jednak by to uczynić, w grze muszą wykazać się niezwykłym refleksem, myśleniem taktycznym i pracą zespołową. Na tym polega gra CSGO.

Widzowie chętni zobaczyć emocjonujące zmagania ośmiu najlepszych drużyn dostaną możliwość śledzenia zawodów poprzez transmisje na żywo.

Dobrze zapowiadająca się inicjatywa, trzymamy kciuki!

Zapraszamy do odwiedzenia mediów turnieju CSGO CUP Gryfino 2017:
Facebook: https://www.facebook.com/csgocupgryfino/
Strona www: http://csgocupgryfino.com.pl/
Eliasz Sakowicz