W Cedyni w 98. Rocznicę Obchodów Odzyskania Niepodległości na mieszkańców i przybyłych gości czeka wiele atrakcji. Niewątpliwie największą z nich będzie Narodowy Bieg Niepodległości.

Władze Cedyni oraz Dyrekcja Ośrodka Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Świętowanie rozpoczyna się już 10 listopada od Mszy Świętej o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Narodzenia NMP w Cedyni. Następnie odbędzie się spektakl poetycko – muzyczny w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych i muzycznych w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Na zakończenie dnia będzie będzie można uczestniczyć w wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w refektarzu w hotelu Klasztor w Cedyni.

11 listopada o godz. 12.00 rozpocznie się Narodowy Bieg Niepodległości. Weźmie w nim udział blisko 200 osób, pokonując trasę 8,5 km z Osinowa Dolnego do Cedyni.

Start biegu nastąpi z najbardziej wysuniętego na zachód punktu Polski (kamień pamiątkowy nad Odrą w Osinowie Dolnym), natomiast meta umiejscowiona jest przy Amfiteatrze w Cedyni. Uczestnicy w drodze na start złożą biało czerwone kwiaty u stóp pomnika Polskiego zwycięstwa nad Odrą na Górze Czcibora, symbolicznie nawiązując do 1050 rocznicy Chrztu Polski i Mieszka I.
Na mecie, w Amfiteatrze, odbędzie się otwarty piknik patriotyczny.

- W związku z organizacją Biegu Niepodległości w dniu 11 listopada 2016 r., którego trasa przebiega przez Osinów Dolny w kierunku Cedyni, wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, przy Państwa posesjach lub w miejscach będących przez Państwa administrowanych – informuje w imieniu Komitetu Organizacyjnego Paweł Pawłowski Dyrektor COKiS.