Dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego Programowi dla Szkół Podstawowych ,,Bezpieczeństwo ważna sprawa – Nauczy Was go zabawa” uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Kozielicach w środę (14.11) pojechali na wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie. Na miejscu pracownicy CPR przedstawili pierwszakom na czym polega praca operatora numeru alarmowego 112, kiedy dzwonić pod ten numer, a kiedy nie. Dzieci mogły również obejrzeć stanowisko operatorów przyjmujących zgłoszenia.

Uczniowie kozielickiej podstawówki bardzo chętnie brali udział w dyskusji i zadawali pracownikom pytania na nurtujące ich zagadnienia. Dzięki takim programom, wyjazdom i pogadankom w młodym pokoleniu kreuje się prawidłowe reakcje i zachowania co zaowocuje niewątpliwie w ich późniejszym życiu.

Obecnie wiedza na temat numeru 112 nie jest jeszcze wystarczająca szczególnie wśród osób starszych. Prowadzenie zajęć na ten temat wśród dzieci w przyszłości może mieć odzwierciedlenie w zmniejszeniu fałszywych połączeń na numer alarmowy, dlatego ważna jest edukacja i współpraca w tym zakresie.