Jedna osoba utonęła a druga, która się topiła przebywa w szpitalu. To czwartkowy bilans tragicznych zdarzeń, które miały miejsce na akwenach wodnych w naszym regionie. Zachodniopomorska policja ostrzega i apeluje o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku w trakcie długiego weekendu na awenach wodnych.


Długi weekend trwa, a piękna pogoda zachęca do kąpieli słonecznych i wodnych. Wiele osób w taki właśnie sposób spędza wolny od zajęć czas.

Jak informuje asp. szt. Irena Kornicz z KWP w Szczecinie, przebywając nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Każde naruszanie przepisów bezpieczeństwa nad wodą, oraz niestosowanie się do poleceń ratowników może doprowadzić do tragedii.

Do dwóch tragicznych w skutkach sytuacji doszło w czwartek 31 maja br. na awenach wodnych w naszym regionie.Około godz. 11:00 na niestrzeżonej części plaży miejskiej w Świnoujściu-Warszów doszło do utonięcia młodej kobiety, która pływała w morzu.

Do drugiego zdarzenia doszło również ostatniego dnia maja, tym razem w powiecie stargardzkim. Tam w miejscowości Krzemień, na plaży niestrzeżonej w jeziorze topił się 9-latek, który był pod opieką dorosłych. Chłopiec został wyłowiony z wody i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przebywa.

Według policyjnych statystyk w 2017 r. w miesiącach letnich tj. od czerwca do sierpnia utonęło w naszym województwie 17 osób, w analogicznym czasie roku 2016 w wyniku utonięcia życie straciło 28 osób.