Aż 333 zawodników z 27 klubów z Polski, ale także z Ukrainy i Niemiec, uczestniczyło w tegorocznej, ósmej już edycji KYOKUSHIN CHALLENGE w Szczecinie.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta miasta Szczecin w formule turnieju dla dzieci i młodzieży w kategorii kumite. Celem turnieju było propagowanie dalekowschodnich sztuk walki oraz wartości moralnych i etycznych, jakie one niosą ze sobą. Kyokushin Challenge zorganizował Szczeciński Klub Sportowy Husaria, a sam turniej charakteryzował się, jak co roku, przyjazną, rodzinną atmosferą oraz licznymi atrakcjami i nagrodami dla najmłodszych uczestników. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo (4Dan)

Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite, które jest kwintesencją kyokushin karate, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 5-8 latków, którzy startują w konkurencji kumite bez kontaktu, będącym samym w sobie przygotowaniem do walki kontaktowej. Młodzież i dorośli natomiast startowali w semi i light contact.  

Powiat Gryfiński reprezentowały dwa kluby: Karate Kyokushin SHODAN w Chojnie pod opieką trenera sensei Tomasza Gibowskiego (1 Dan) oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera sensei Piotra Kosa (2 Dan).


Zawodnicy z obu klubów łącznie przywieźli 16 medali. Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.