Są najlepsze, a ich upór i systematyczna praca zostały docenione przez trenerów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mowa o Aleksandrze Kwiecień i Agacie Piekarz, które otrzymały powołanie do kadry narodowej juniorów w lekkoatletyce.


- Marzeniem każdego sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich lecz droga do nich jest bardzo długa i niezmiernie wyboista. Do celu dociera garstka tych najlepszych, tych co zamienili swoją beztroską młodość na systematyczną, monotonną czasami bolesną pracę. Ale to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze talent i zdrowie - tak informację o powołaniu dwóch zawodniczek MKS Hermes Gryfino komentują trenerzy gryfińskiego klubu.

Talent Aleksandry Kwiecień i Agaty Piekarz został dostrzeżony przez trenerów PZLA, co skutkowało powołaniem dziewczyn do Kadry Narodowej Juniorów.

- To duże wyróżnienie dla naszych zawodniczek ale także kolejne wyzwanie - dodają trenerzy z gryfińskiego Hermesa.

Należy wspomnieć, że Aleksandra Kwiecień w 2017 r. zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Mł. i Wicemistrzyni OOM w trójskoku. Nie mniejszymi sukcesami pochwalić się także może Agata Piekarz, która w bieżącym roku wywalczyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Mł. i Mistrzyni OOM w chodzie sportowym.

Obecnie zawodniczki Hermesa Gryfino uczestniczą w pierwszych zgrupowaniach kadrowych, Ola w Szczyrku, natomiast Agata w Zakopanem.