Przed nami Dni Integracji i Ekumenizmu. Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią proboszcza parafii Świętej Trójcy w Chojnie oraz przewodniczącego fundacji na rzecz odbudowy Kościoła Mariackiego w Chojnie ks. Jana Zalewskiego, wydarzenie odbędzie się w drugi weekend września br.


Oficjalne otwarcie tegorocznych Dni Integracji i Ekumenizmu nastąpi 7 września o godz. 16:00 w Kościele Mariackim w Chojnie. Podczas piątkowych obchodów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie odbędzie się polsko-niemieckie czytanie prozy Zbigniewa Herberta. Wieczorem zaś, w klasztorze przy kościele pw. św. Trójcy w Chojnie odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Odbudowy Kościoła Mariackiego z Hanoveru z grupą inicjatywną Stowarzyszenia Przyjaciół Kościoła Mariackiego.

Drugi dzień obchodów (8 września) rozpocznie się o godz. 9:30 uroczystością ekumeniczną upamiętniającą byłych mieszkańców miasta Chojna, która odprawiona zostanie na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej w Chojnie. Następnie o godz. 11:00 w kościele Mariacki odprawione zostanie XXIX uroczyste nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie biskup Kopenhgi Czasław Kozon, a kazanie wygłosi biskup Sztokholmu Anders kardynał Arborelius. Sobotnim obchodom Dni Integracji i Ekumenizmu towarzyszyć będzie także otwarcie wystawy fotograficznej pn. "Leśne Zakątki" "Dla ludzi, dla lasu - Zielony Kościół". Dwudniowe, uroczyste obchody zwieńczy zaś koncert muzyczny pt. "Perły muzyki klasycznej", który rozpocznie się o godz. 19:00 w kościele Mariackim w Chojnie.