Pyrzycki Spartakus powiększa dorobek medalowy przywieziony z najważniejszych imprez globu. Tym razem do kolekcji klubu dwa brązowe krążki dołożyła uprawiająca sumo Patrycja Dyszkiewicz. Młoda zawodniczka zdobyła je indywidualnie i drużynowo podczas rozgrywanych na Tajwanie Mistrzostw Świata Juniorów. Z utalentowaną 16-latką spotkał się w środę, 1 sierpnia 2018 roku w Szczecinie, wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.


Podczas spotkania w Szczecinie rozmawiano przede wszystkim o przygotowaniach do Mistrzostw Świata, występie na Tajwanie, dotychczasowych zdobyczach medalowych i dalszych tegorocznych planach startowych.

- Każdy sportowy sukces reprezentantów Pomorza Zachodniego na zagranicznych arenach cieszy. Ten podwójnie, bo po cenne medale sięgnęła juniorka, przed którą jeszcze wiele lat kariery i startów. Czekam z niecierpliwością na kolejne wieści o medalach sportowców Spartakusa Pyrzyce - podkreślił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywano na Tajwanie. Patrycja Dyszkiewicz zdobyła na nich dwa brązowe medale, indywidualnie oraz drużynowo. To największy sukces 16-latki w dotychczasowej karierze, która do sumo trafiła przez znany w regionie turniej Otwarte Mistrzostwa Pyrzyc o Króla Maty.

- Na Mistrzostwa Świata jechałam z nadziejami na medal. Konkurencja była ogromna. Wywalczony brązowy krążek z pewnością bardzo cieszy oraz motywuje do dalszej pracy - przyznała Patrycja Dyszkiewicz. - Chciałabym wystąpić na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games oraz sięgnąć po medale Mistrzostw Świata Seniorek. Teraz przede mną starty w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz Mistrzostwach Europy do lat 17 w Estonii. Obie imprezy odbędą się w październiku br. - dodała juniorska mistrzyni Europy z 2017 roku.

Sumo to jedna z dwóch sekcji pyrzyckiego klubu. Regularnie w klubie szkoli się około 100 zawodniczek i zawodników. Treningi odbywają się średnio 2-3 razy w tygodniu. Efektem ciężkiej pracy szkoleniowców oraz sportowców są doskonałe wyniki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

- W poprzednim roku pyrzyccy sumici zdobyli 17 medali na Mistrzostwach Europy w różnych kategoriach wiekowych  Ponadto od lat plasujemy się na pierwszym miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji sportu dzieci oraz młodzieży  w sumo. Z pewnością składa się na to praca szkoleniowa, ale także zaangażowanie samych zawodniczek i zawodników - zaznaczył trener Eugeniusz Klimczak.

Dzięki dwóm brązowym medalom wywalczonym na Tajwanie Patrycja Dyszkiewicz umocniła swoją pozycję w gronie najbardziej utytułowanych sportowców sumo Spartakusa Pyrzyce. Do nich zaliczyć można także brązową medalistkę Mistrzostw Świata z 2016 roku Wiktorię Maćkowiak, brązową medalistkę Mistrzostw Europy Kadetek z 2015 roku Paulinę Zygmunt oraz Oskara Kozanko-Lipkę, który w 2016 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów oraz srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów.