Słoneczna pogoda dopisała cyklistom, którzy w sobotę 18 sierpnia wyruszyli w 18-kilometrowy rajd rowerowy pn. "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika".


Sierpniowy rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno, Sołectwo Gądno, Sołectwo Dolsko oraz Gminne Stowarzyszenie Turystyczne Tur-Mor w Moryniu to jedno z tych wydarzeń, które rokrocznie przyciąga do Gądna miłośników oraz pasjonatów jednośladów.

Cykliści nie zawiedli także i w tym roku, a możliwość spędzenia sobotniego popołudnia aktywnie, zdominowała ewentualność błogiego lenistwa przed telewizorem i jak mówili uczestnicy rajdu: warto było. 

Trasa o długości 18 kilometrów prowadziła przez miejscowości Moryń, Nowe i Stare Objezierze, następnie rowerzyści ruszyli z powrotem do Morynia, aby udać się do Przyjezierza oraz zakończyć rajd w Dolsku.

Oprócz możliwości poznawania regionu w kontekście historycznym na cyklistów czekało wiele niespodzianek. Po przekroczeniu mety uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, a wśród zgromadzonych rozlosowane zostały nagrody m.in. rower oraz lot paralotnią.