Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pyrzycach wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który poruszał się kradzionym pojazdem marki Audi. Samochód o wartości ponad 70 tys. złotych skradziono przed kilkoma dniami z Berlina.


Wzajemna współpraca stanowi podstawę większości sukcesów, tak było i w tym przypadku. W ostatnim czasie, policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który poruszał się samochodem marki Audi A5 na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariusze, w najmniej spodziewanym przez 23-latka momencie zatrzymali pojazd, którym się poruszła w Pyrzycach na ul. Szczecińskiej.

W toku wykonywanych czynności policjanci w bagażniku samochodu znaleźli niemieckie tablice rejestracyjne. Sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach jednoznacznie potwierdziło, że samochód został skradziony przed kilkoma dniami z Berlina.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut paserstwa. Sąd Rejonowy w Pyrzycach po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W związku z przestępstwem jakiego dopuścił się 23-latek paserowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.