Już od 1 sierpnia 2018 roku można leczyć zęby w nowym gabinecie stomatologicznym, który powstał w Kołbaczu. To wspólna inicjatywa lekarza stomatologa Kamili Połubińskiej-Kosiorek i władz Stare Czarnowo na rzecz mieszkańców gminy.

 
Nowo otwarta przestrzeń to w pełni profesjonalny gabinet stomatologiczny. Działać będzie na podstawie umowy zawartej przez podmiot zewnętrzny z Gminą Stare Czarnowo.

- Mamy nadzieję, że wysoka klasa wyposażenia medycznego zapewni mieszkańcom wysoki komfort leczenia, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii leczenie stomatologiczne odbywać się będzie szybko i profesjonalnie - podkreśla wójt Starego Czarnowa Marzena Grzywińska.

Nowa medyczna przestrzeń na mapie gminy to wspólna inicjatywa władz Starego Czarnowa i lekarza stomatologii Kamili Połubińskiej-Kosiorek.

- Mamy nadzieję, że przyniesie to wiele korzyści zarówno dla zdrowia dzieci, młodzieży jak i dorosłych pacjentów. Wiem, że taki gabinet jest bardzo potrzebny zarówno ze zdrowotnego punktu widzenia jak i społecznego - przyznaje Kamila Połubińska-Kosiorek.

To nie pierwszy gabinet stomatologiczny, który działał w tym miejscu. Wcześniej przez kilkanaście lat prowadził go Zbigniew Dynowski, który 31 lipca 2017 r. zrezygnował. Dopiero przewodniczącej Rady Gminy Alinie Przybysz udało się namówić nowych medyków do remontu pomieszczeń i otwarcia praktyki lekarskiej.

- Stomatolog to kolejny lekarz bardzo oczekiwany przez mieszkańców gminy. Cieszymy się, że tym oczekiwaniom sprostaliśmy - zaznacza Alina Przybysz.

Gabinet stomatologiczny znajduje się w budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kołbaczu przy ul. Szarych Mnichów 10 (I piętro). Wizytę w gabinecie zarezerwować można pod numerem tel. 787 911 910.