Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2019 r. otwarty został Punkt Pocztowy w Widuchowej. Placówka mieści się w budynku Urzędu Gminy w Widuchowej przy ul. Grunwaldzkiej 8 i świadczyć będzie usługi pocztowe, finansowe oraz umożliwi odbiór przesyłek awizowanych.

Uwzględniając potrzeby mieszkańców, w jednym dniu w tygodniu placówka będzie czynna w godzinach popołudniowych: poniedziałek - od godz. 13.00 do godz. 20.00. W pozostałe dni tygodnia (wtorek - piątek) Punkt pocztowy będzie otwarty w godzinach od 8.30 do 15.00.

Wójt Anna Kusy - Kłos jest przekonana, że uruchomiona placówka spełni oczekiwania mieszkańców gminy oraz działających na jej terenie instytucji. Pragnie przy tym w sposób szczególny podziękować władzom Poczty Polskiej, które ze zrozumieniem przyjęły inicjatywę Wójta i Radnych Gminy Widuchowa i doprowadziły do satysfakcjonującego obie strony porozumienia. Dzięki wspólnym staraniom od dzisiaj w Gminie Widuchowa działa placówka pocztowa, na którą długo czekali wszyscy mieszkańcy.