Koniec ograniczeń dotyczących wjazdu do Polski. Premier Brandenburgii, koordynator rządu ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej Woidke: „Powrót do europejskiej normalności. Ograniczenia dotyczące wjazdu do Polski z powodu pandemii kończą się w nocy z piątku na sobotę o północy."

O tym poinformowało dzisiaj polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych premiera Brandenburgii Dietmara Woidke, który jest również koordynatorem niemieckiego rządu dla Polski.

Woidke przyjął to z zadowoleniem jako ważny krok w powrocie do Europejska normalność: „Zniesienie ograniczeń dotyczących wjazdu do Polski jest krokiem w kierunku czekają od dawna. Było to możliwe dzięki odpowiedzialnemu postępowaniu Niemców i Polaków w walce z pandemią korony. Tysiące Niemców i Polaków mogą teraz ponownie zająć się członkami swojej rodziny, przyjaciółmi i odwiedzić sąsiadów przez Odrę i Nysę, turystyka i gospodarka może znów swobodnie się rozwijać. W czasie zamkniętej granicy doświadczyliśmy, jak otwarte granice europejskie są ważne i jak bliskie są Niemcy i Polska, jak są ze sobą połączone. Teraz możemy podróżować między Polską a Niemcami i wrócić do europejskiej normalności”.

Od 15 marca obowiązywały obszerne ograniczenia wjazdu i obowiązki kwarantanny, które obecnie zostały zniesione.