Do naszej redakcji napisał mieszkaniec Mieszkowic, który pragnie przestrzec wszystkich przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników firmy współpracującej z firmą Enea. Ostrzegamy Państwa przed tym procederem! Jak podaje firma Enea: "Przedstawiciele naszej firmy nie chodzą po domach. Jeśli do Państwa drzwi zapuka przedstawiciel handlowy podający się za pracownika Enei i zaproponuje nową umowę na prąd, zakończ rozmowę i koniecznie zgłoś nam ten fakt."


"Witam dzisiaj w Mieszkowicach w województwie zachodniopomorskim miało miejsce nietypowe zajście. Chodziło dwóch młodych mężczyzna i twierdzili, że mają z firmą Enea podpisaną umowę. Mówili, że będę mniej płacił za prąd, jak będę pieniądze wpłacał na ich rachunek, a oni będą je przekazywać firmie Enea" - informuje mieszkaniec Mieszkowic.

Pragniemy ostrzec Państwa przed naciągaczami, którzy chodzą po mieszkaniach oraz domach kusząc ich właścicieli niskimi opłatami za energię elektryczną.

Jak zawiadamia firma Enea, niestety jest to częsty proceder ze strony nieuczciwych sprzedawców i wiele spółek energetycznych zmaga się z takimi sytuacjami. Przedstawiciel firmy podkreślają, że osoby podające się za współpracowników firmy Enea mówią o niższej cenie w stosunku do obecnej, ale w rzeczywistości: podają ceny bez podatku VAT, podają ceny energii bez kosztów dystrybucji oraz nie informują o opłatach dodatkowych. 

Należy również pamiętać, że klient ma prawo odstąpić od każdej umowy, zawartej poza siedzibą firmy w terminie 14 dni od jej podpisania, bez podania przyczyny i ponoszenia konsekwencji. W sytuacjach, gdy akwizytorzy są natarczywi radzimy zawiadomić Policję, a o takowej wizycie poinformować firmę ENEA dzwoniąc pod numer telefonu 611 111 111.