Nie rozliczyłeś się jeszcze z fiskusem? Pamiętać należy, że termin złożenia rocznej deklaracji podatkowej upływa 30 kwietnia. Dlatego jak co roku w ostanie dni kwietnia urzędy skarbowe wydłużają godziny pracy, aby obsłużyć jak największą liczbę petentów.


To ostatnie dni, aby złożyć zeznanie podatkowe za rok 2017. W dniach 26 i 27 kwietnia osoby, które nie rozliczyły jeszcze podatku, będą mogły skorzystać z wydłużonych godzin pracy w urzędach skarbowych.

Jeżeli masz pytanie związane z rozliczeniem rocznym, zadzwoń dziś w godzinach 10.00-13.00 i zapytaj  ekspertów resortu finansów o radę. Odpowiedzą oni na pytania z zakresu:

- ulgi, rozliczenie małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci – tel. 22 694 34 34,
- działalność gospodarcza, najem, sprzedaż nieruchomości tel. – 22 694 33 33,
- opodatkowanie dochodów z kapitałów pieniężnych tel. – 22 694 55 88,
- opodatkowanie dochodów uzyskanych za granicą tel. – 22 694 37 37.

Ministerstwo finansów zachęca także do skorzystania z aplikacji e-Deklaracje, za pomocą której oszczędzasz czas, pieniądze i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. System gwarantuje również bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki autoryzacji do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod Ciebie podszyje. 

Przypominamy również, że nieterminowe złożenie zeznania podatkowego może być potraktowane jako wykroczenie skarbowe bądź jako przestępstwo skarbowe, w zależności od wysokości ewentualnie uszczuplanej należności podatkowej.