Siedem jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem, do jakiego doszło w sobotę, w ośrodku wypoczynkowym "Kiełbicze" w pobliżu miejscowości Żelechowo.


Powiadomienie o pożarze w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Kiełbice, do Dyżurnego SK w Gryfinie wpłynęło 13 stycznia br. około godz. 3.00. Ogniem objęte były dwa podwójne domki letniskowe oraz duża stołówka z zapleczem. Nadpaleniu uległ także sąsiedni domek wypoczynkowy. 

Z uwagi na spore zadymienie i fakt, że domki częściowo wykonane były z płyt OSB, strażacy musieli pracować w aparatach tlenowych. Z płonących budynków strażacy wynieśli cztery butle gazowe, których wybuch mógł doprowadzić do jeszcze większej tragedii. W ośrodku wypoczynkowym nie było nikogo oprócz stróża, któremu na szczęście nic się nie stało.

W działaniach udział brały jednostki OSP Krzywin, OSP Widuchowa, OSP Nawodna, OSP Chojna, 3 jednostki z PSP Gryfino oraz Policja, która będzie wyjaśniała okoliczności zdarzenia. Właściciel ośrodka wstępnie wycenił straty na około 1 mln zł.