Twoje dziecko pragnie poznać tajniki pracy w straży pożarnej, a Ty chcesz aby nabyło wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a przy tym dobrze się bawiło? Zapisz swoją pociechę do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Moryniu. 


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu ogłosiła nabór dzieci i młodzieży do moryńskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kandydatami do MDP mogą zostać chłopcy i dziewczęta w wieku od 6 do 18 roku życia.

- Głównymi założeniami naszej Drużyny będzie m.in. podnoszenie wśród jej członków wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też rozwój sprawności fizycznej poprzez udział w zawodach - informuje Prezes OSP w Moryniu Hubert Krysiak. - Wszystkie te cele realizowane będą pod czujnym okiem opiekunów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Moryniu, którymi zostaną Kamila Kokoszko i Paweł Garus - wyjaśnia Krysiak.

Spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych wraz z opiekunami odbędzie się 14 kwietnia br. o godz. 17.00 w świetlicy przy jednostce OSP w Moryniu.