„Warszawa nie zna naszych problemów”  tymi słowami Pan Andrzej Szwałek, sołtys Osinowa Dolnego apeluje o przyłączenie się do piątkowego protestu mieszkańców i przedsiębiorców zachodniego pogranicza. 

„Jako mieszkaniec, przedsiębiorca i sołtys Osinowa Dolnego chciałbym zaapelować do wszystkich: przyłączmy się do protestu 24.04 o godzinie 19:00 przy przejściu granicznym. Pokażmy, że Osinów to nie tylko malutka wioska z fryzjerami, tak chętnie ostatnio przedstawiana w mediach, ale także kilka tysięcy miejsc pracy.

Popieram postulaty protestu i chciałbym dodać też swój.
Zaapelujmy do władz naszego kraju, że wirus nie rozpoznaje narodowości, ani tego czy jest po jednej, czy drugiej stronie mostu.
Zamknięcie przejścia granicznego i pozbawienie ludzi dochodu ,nastąpiło bardzo szybko, z dnia na dzień, mimo informacji w mediach, że temat jest nieporuszany. Pogranicze to nie tylko kwestia ludzi dojeżdżających do pracy w Niemczech, ale też problem tych wszystkich, którzy tu pracują i w tej chwili zostali odcięci od wszystkiego.
Samo odmrażanie gospodarki w kraju niewiele nam pomoże mając za klientów w większości gości zza Odry. Walka z wirusem jest bardzo ważna, ale pozostaje też walka z problemami finansowymi i przyszłością nas wszystkich. Spotkajmy się w piątek, zwróćmy na siebie uwagę. Warszawa nie zna naszych problemów. Nie gromadźcie się, zachowajcie bezpieczny odstęp i załóżcie maseczki na twarz.

Andrzej Szwałek
Sołtys”