W derby powiatu gryfińskiego Orzeł Trzcińsko-Zdrój zremisował 2:2 z Czciborem Cedynia. Ten mecz miał dwóch bohaterów. Wygrał też lider, który do ostatnich minut męczył się z ligowym outsiderem. Najlepsze wrażenie jednak znów pozostawiła po sobie Drawa.

Nikt tak nie strzela w lidze tak, jak Drawa Drawno. Beniaminek w miniony weekend znów zagrał wyjątkowo fantazyjnie, słabo w defensywie, ale rewelacyjnie w ofensywie. Siedem strzelonych bramek robi wrażenie.

Drawa grała na wyjeździe z lokalnym rywalem, Klonem Krzęcin i wygrała 7:3. To był mecz, który mógł się podobać najbardziej wybrednemu kibicowi: duża ilość akcji, obie drużyny grając mocno ofensywie stwarzały mnóstwo strzeleckich sytuacji. Goście kończyli spotkanie w dziesięciu po tym, jak czerwony kartonik obejrzał Daniel Dunaj, ale nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa. Drawa po dziewięciu kolejkach ma już 40 strzelonych bramek na koncie, niemal dwukrotnie więcej, niż lider rozgrywek. To daje średnią blisko 4,4 bramki na mecz!

Lider, Gavia Choszczno, także wygrał. Do ostatnich minut męczył się z ostatnimi w tabeli Zielonymi Zielin. Piłkarze z Choszczna w swoim meczu szybko objęli prowadzenie, w dalszej części przeważali, ale nie potrafili udokumentować tego drugą bramką. Niewykorzystane sytuację się zemściły, gospodarze wyrównali i do samego końca meczu bronili wyniku. W doliczonym czasie gry Gavia trafiła jeszcze raz i wygrała spotkanie 2:1. Gavia nadal jest liderem, a Zieloni zamykają tabelę.

Cztery bramki padły w derby powiatu gryfińskiego. Orzeł Trzcińsko-Zdrój zremisował 2:2 z Czciborem Cedynia. Ten mecz miał dwóch bohaterów. W Orle znów geniuszem błysnął Andrzej Szot, który strzelił dwie branki dla gospodarzy. Orzeł prowadził już 2:0 i wydawało się, że odniesie zwycięstwo. Ale wówczas dwa razy na listę strzelców wpisał się Jakub Surowiecki, zaliczył dwa trafienia na konto teamu z Cedyni, drugą z bramek strzelił w 85 minucie meczu!