Pod pretekstem sprawdzenia drożności rur kanalizacyjnych dwie kobiety okradły osiemdziesięciodwuletnią mieszkankę Chojny.


Do zdarzenia doszło 18 lipca br. w Chojnie. Do mieszkania 82-letniej chojnianki zapukały dwie kobiety. Według relacji pokrzywdzonej najprawdopodobniej narodowości romskiej. Poinformowały właścicielkę mieszkania, że sprawdzają drożność rur kanalizacyjnych. Będąc w mieszkaniu poprosiły o odkręcenie wody w łazience. Jedna z kobiet udała się do kuchni w celu sprawdzenia, czy nie ma wycieków, natomiast druga z kobiet korzystając z sytuacji dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 550 zł.

- Pamiętajmy, że administracja budynków mieszkalnych odpowiednio wcześniej informuje o prowadzeniu wszelkich prac na terenie budynków mieszkalnych - zaznacza asp. szt. Grzegorz Klimek z KPP w Gryfinie. - W razie wątpliwości proszę kontaktować się telefonicznie z przedstawicielem zarządcy budynku i nie wpuszczać do mieszkań osób, których zamiary wzbudzają jakąkolwiek wątpliwość - wyjaśnia oficer prasowy.

Osoby, które zostały poszkodowane w podobnych do opisanych okolicznościach lub osoby, które miały styczność z tymi kobietami proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Chojnie pod numerem telefonu 91-466-63-11 lub 997.