Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży przyczepy wraz ze znajdującym się na niej ciągnikiem rolniczym z zamontowanym mulczerem leśnym oraz trzech kanistrów z paliwem, o łącznej wartości 225 836 zł. Do kradzieży doszło w nocy z 22 na 23 stycznia br. w Dębnie.

 
Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Adamowi P. i Dariuszowi M. 

Jak ustalono w toku postępowania 50 i 32-latek wcześniej przygotowali się do popełnienia przestępstwa. Na miejsce gdzie stała zaparkowana przyczepa przyjechali samochodem, do którego podpięli przyczepę, a następnie odjechali. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ukryli łup na terenie nieużytków rolnych na terenie województwa lubuskiego. 

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji skradziony sprzęt został odzyskany, a obaj sprawcy zostali zatrzymani. Na wniosek prokuratora wobec obu mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Obaj podejrzani byli wcześniej karani sądownie, przy czym Adam P. zarzucanego obecnie czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

- Za dokonanie kradzieży mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10, przy czym Adamowi P. z uwagi na fakt popełnienia tego przestępstwa w warunkach recydywy – grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności - informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.