Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec marca br. dokonali kradzieży ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym. Ci sami sprawcy dokonali również kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Choszczno, skąd zabrali w celu przywłaszczenia narzędzia. Łączne straty skradzionego mienia oszacowano na ponad 90 tysięcy złotych.


Do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zgłosiła się kobieta zawiadamiając o kradzieży ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym. Pokrzywdzona nikogo nie podejrzewała o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Choszczno pracujący nad tą sprawą wytypowali dwóch podejrzanych - 22-letniego mieszkańca gminy Płoty oraz 34-letniego mieszkańca gminy Świdwin.

Dodatkowo w trakcie pracy nad tĄ sprawą kryminalni ustalili, gdzie znajduje się skradzione mienie. W toku dalszych czynności na terenie gminy Pasłęk funkcjonariusze znaleźli ciągnik i wózek zrywkowy, natomiast narzędzia ujawnili miejscu przebywania jednego ze sprawców.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.