Do kradzieży doszło w poprzednim miesiącu. Ktoś włamał się do remizy, ukradł między innymi radiostację i tablet. Niedługo potem ujawniła się osoba, która w okazyjnej cenie chciała sprzedać zaginioną radiostację.


Okraść strażaków ze sprzętu, który służy ratowaniu życia? Ten złodziej lub złodzieje wykazali się wyjątkową perfidnością. Włamali się do remizy OSP w Reczu, ukradli radiostację i tablet.

- Obie te rzeczy są niezbędne podczas prowadzonej akcji – mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, Marek Garbicz. – Tablet służy do komunikacji z systemem Czadzik, pomaga w lokalizacji dróg dojazdowych oraz hydrantów – wyjaśnia.

Jak informuje Jakub Pialik, oficer prasowy choszczeńskiej komendy policji:
- Funkcjonariusze z posterunku w Reczu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzież wyposażenia remizy OSP. W toku czynności udało się odzyskać część utraconego mienia.

Część mienia, w postaci radiostacji, udało się odzyskać. Złodziej wraz z tabletem jednak nadal jest na wolności.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, radiostację udało się odzyskać na skutek zatrzymania pasera. Ten rzekomo próbował ją sprzedać po okazyjnej cenie, zwracając na siebie uwagę strażaków. Ci poinformowali o zdarzeniu policję, ci z kolei dokonali zatrzymania pasera odzyskując kradzioną radiostację.