O uprawę w lesie, na terenie gminy Przelewice, blisko 100 krzewów konopi potocznie zwanych marihuaną podejrzani są Huberta N., Grzegorza G. oraz Daniela N. Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie, a o ich dalszym losie zadecyduję sąd.


- Dnia 18 września 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Huberta N., Grzegorza G. oraz Daniela N. podejrzanych o to, że w dniu 17 września 2017 r. w lesie na terenie gminy Przelewice uprawiali 95 sztuk krzewów konopi innych niż włókniste, zwanych potocznie marihuaną - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W przekonaniu sądu ta ilość krzewów mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany. W związku z powyższym, podejrzanym przedstawiono zarzuty z art. 63 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Ci dwaj podejrzani usłyszeli również zarzuty związane z posiadaniem narkotyków - informuje Biranowska-Sochalska.

Hubert N. w chwili zatrzymania przez Policję posiadał przy sobie 5,358 grama marihuany, zaś Daniel N. 3,567 grama amfetaminy.

Za czyn z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, zaś za czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

O dalszym losie mieszkańców powiatu myśliborskiego i jeleniogórskiego zadecyduje sąd.