W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji o miano najlepszego dyżurnego. Rywalizowało 20 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie województwa zachodniopomorskiego. Zwycięzca kom. Adam Wandoch dyżurny KPP w Myślibórzu będzie reprezentował nasz garnizon w finale.

Patronat nad konkursem objął Komendant Główny Policji, a organizatorem wojewódzkich eliminacji był Sztab Policji w Szczecinie. W tym roku po raz pierwszy policjanci służby dyżurnej walczyli o miano najlepszego.

Jednodniowe zmagania podzielone zostały na dwa etapy: część teoretyczną polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań jednokrotnego wyboru oraz część praktyczną obejmującą symulacje pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. Powyższe konkurencje wyłoniły najlepszych funkcjonariuszy.

Zwycięzcą został kom. Adam Wandoch dyżurny KPP w Myślibórzu, II miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Wolniak zastępca dyżurnego KPP w Choszcznie a III miejsce przypadło st. sierż. Tomaszowi Jakubowskiemu zastępcy dyżurnego KMP w Szczecinie.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników przyszedł czas na wyróżnienia i gratulacje.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Ostrowski wręczył dyżurnym, którzy zajęli miejsca na podium puchary i nagrody. Komendant wyraził słowa uznania dla najlepszych podkreślając ich zakres wiedzy oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji przy obsłudze zdarzeń.

Najlepszy dyżurny zachodniopomorskiego garnizonu kom. Adam Wandoch dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślibórzu, będzie nas reprezentował w finale, który obędzie się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-23 listopada br.