Średnia 5,87 bramki na mecz! W pierwszej kolejce wojewódzkiej okręgówki w ośmiu meczach padło aż 47 bramek. W derbach regionu beniaminek, Ogniwo Babinek wygrało z faworyzowaną Odrą Chojna.

Mecz pomiędzy Ogniwem Babinek a Odrą Chojna zainaugurował rozgrywki w V lidze. Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, już w 4 minucie Łukasz Kondraciuk wykorzystał świetne podanie i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze objęli prowadzenie. W 34 minucie po świetnej akcji i bramce Mikołaja Daszkiewicza Odra doprowadziła do wyrównania. Piłkarze z Chojny nie zdążyli się nacieszyć remisem, a ponownie musieli wyciągać piłkę z siatki, tym razem katem okazał się Szymon Woźniewski.
Po zmianie stron Ogniwko rzuciło się do ataku. Przeważało i efektem była trzecia bramka, na listę strzelców ponownie wpisał się Łukasz Kondraciuk. Wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte, gospodarze prowadzili 3:1, a dodatkowo w 60 minucie czerwona kartkę zobaczył Jakub Pożyczka i Odrze przyszło grać ostatnie pół godziny meczu w dziesiątkę. Ogniwo nieco odpuściło i wówczas zaczęła się kanonada. Szybko strzelone dwie bramki przez gości, obie przez Andrzeja Ogonowskiego i zrobiło się 3:3. Jakby tego było mało, Odra zaczęła dominować i stwarzać kolejne strzeleckie sytuacje, brakowało jednak skuteczności. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w 85 minucie meczu sędzia podyktował jedenastkę po faulu na Patryku Purtaku, wydawało się, że Ogniwo strzeli i dowiezie zwycięstwo do końca meczu, ale Daniel Walczak fatalnie przestrzelił i wynik spotkania nadal był otwarty. Odra atakowała i... przegrała. W doliczonym czasie gry Ogniwo przeprowadziło kontrę, po której Grzegorz Kaniecki zdobył bramkę na wagę trzech punktów.
Świetny mecz piłkarscy kibice oglądali również w Pniewie, gdzie miejscowy Błękit podejmował spadkowicza z IV ligi, Dęba Dębno. Obie drużyny strzelały jak natchnione, mecz obfitował w ciekawe akcje, ale ostatecznie to goście okazali się lepsi. Dąb wygrał z Błękitem 5:4. Katem teamu z Pniewa okazał się Mateusz Laska, który zdobył aż 4 bramki dla przyjezdnych, piątą dorzucił Łukasz Jackowski.