Odra Chojna, Dąb Dębno i Błękit Pniewo przegrały swoje ligowe mecze. Honor naszych klubów uratowało Ogniwo Babinek, które pokonało outsidera rozgrywek 2:1.

Po bramkach Patryka Sikorskiego i Rafała Gnapa Ogniwo Babinek pokonało 2:1 Białych Sądów. Zwycięstwo ważne, bowiem pozwala piłkarzom z Babinka ze spokojem oczekiwać kolejnych potyczek w lidze. Ogniwo ma na swoim koncie 13 punktów, co daje mu ósme miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend Ogniwo podejmie na własnym boisku lokalnego rywala, Błękit Pniewo, będzie w tym pojedynku faworytem.

Drużyna z Pniewa zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, jest zagrożone spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. W miniony weekend Błękit podejmował na własnym boisku wicelidera rozgrywek, Flotę Świnoujście. Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy, już po kwadransie gry i bramce niezawodnego Pawła Plisa, team z Pniewa prowadził 1:0.

Niestety w drugiej połowie na boisku dominowała Flota, przyjezdni strzelili dwie bramki i wygrali spotkanie 2:1.

Dzielnie walczył też Dąb Dębno w potyczce z Piastem Chociwel. To spotkanie było niezwykle dramatyczne. Najpierw, ku radości gospodarzy, do bramki rywali trafił Mateusz Laska i Dąb prowadził 1:0. W 41 minucie goście doprowadzili do wyrównania, ale cztery minuty później miejscowi znów mieli powody do radości – Dąb strzelił drugą bramkę i znów objął prowadzenie. Trafieniem popisał się Jarosław Kowalcze. W drugiej połowie pojedynku goście po raz kolejny doprowadzili do wyrównania, bramką na 2:2 padła w 56 minucie meczu. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Piast trafił raz jeszcze… bramka w 93 minucie zdruzgotała gospodarzy. Dąb przegrał 2:3.

Przegrała również Odra Chojna, która rywalizowała z Błękitnymi. Stargardzianie, którzy mają aspiracje do awansu, niestety okazali się zbyt silni dla tramu z Chojny. Wygrali pewnie 3:0.