Po północy wpłynęło zgłoszenie do jednostek policji i pożarowych w sprawie pożaru budynku wielorodzinnego w Rożnowo w gm. Banie.


Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp. szt. Marcin Karpierz udzielił nam szczegółowych informacji w związku z pożarem, który miał miejsce z 4 na 5 października.Osiem osób zostało ewakuowanych nikt nie ucierpiał, straty materialne są jeszcze nieoszacowane jednak znaczne dla osoby poszkodowanej.

Tuż po północy doszło do pożaru mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren,  weszli do środka mieszkania w aparatach ochrony dróg oddechowych i podali prąd wody na palące się elementy wyposażenia.  W tym samym czasie kolejny zastęp prowadził oddymianie klatki schodowej oraz mieszkań i ewakuacje mieszkańców.

Sztab kryzysowy na ocenić stan budynku i pomóc pogorzelcom. Wg wstępnych ustaleń z mieszkańcami do podpalenia doszło poprzez świeczkę, która postawiona była w okolicy okna, od tego zapaliły się firanki po chwili właściciel mieszkania ockną się i poinformował współmieszkańców popegeerowskiego budynku o ogniu. W gaszeniu pożaru udział brały jednostki JRG Gryfino, OSP Banie, OSP Dłusko Gryfińskie, OSP Chwarstnica, OSP Sobieradz, Policja, Związek Ratownictwa Medycznego.