Działania kryminalnych z gryfińskiej komendy pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który w miejscu zamieszkania posiadał przedmioty pochodzące z przestępstwa.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pracując nad sprawą piątkowej kradzieży dokonanej na terenie jednego z gryfińskich sklepów sieci RTV i AGD, w wyniku podjętych działań ustalili sprawcę włamania, którym okazał się być 24-letni mieszkańca gminy Gryfino.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w mieszkaniu mężczyzny. Pod wskazanym adresem drzwi mieszkania otworzyła kobieta, która oświadczyła, że w lokalu jest sama. Mundurowi nie uwierzyli słowom kobiety i dokonali sprawdzenia pomieszczeń, gdzie w jednym z pokoi w szafie znaleźli ukrywającego się 24-latka. Podczas przeszukania w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli telefony komórkowe oraz toner pochodzący z przestępstwa. Ponadto mundurowi w lokalu znaleźli 4,6 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Mieszkańcowi gminy Gryfino zarzuca się popełnienie przestępstwa z art. 279§1 K.K. oraz art. 62 U.P.N.

- W trakcie prowadzonych czynności służbowych policjanci WK KPP w Gryfinie ustalili i zatrzymali także "pasera", który nabył jedną z rzeczy uzyskaną za pomocą czynu zabronionego - informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie, asp. szt. Marcin Karpierz.