To był słaby weekend w wykonaniu naszych drużyn w rozgrywkach wojewódzkiej okręgówki. Porażki zaliczyli Ogniwo Babinek, Dąb Dębno i Błękit Pniewo. Honor regionu uratowała Odra Chojna, która w ładnym stylu pokonała beniaminka rozgrywek, Białych Sądów.

To był weekend Odry! Piłkarze z Chojny zagrali wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem rozgrywek, Białymi Sądów. Gospodarze od pierwszych minut próbowali grać pressingiem, by zmusić piłkarz Odry do błędu, ale to się nie udało. Mądra gra w defensywie i dobrze prowadzone kontrataki dały efekty w postaci dwóch bramek. Najpierw Jakub Pożyczka (z karnego), potem Marin Borczyński i było 2:0 dla Odry.
W końcówce pierwszej połowy piłkarze z Sądowa strzelili kontaktową bramkę. W 55 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, mogło być 2:2, ale Biali nie wykorzystali jedenastki. To, co się nie udało gospodarzom, zrobili zawodnicy Odry. W 65 minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę, do piłki podszedł ponownie Jakub Pożyczka i trafił! Było 3:1 dla Odry. W ostatnich sekundach meczu Białych dobił Jakub Kuflowski strzelając czwartą bramkę dla naszej drużyny. Odra odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!
Niezwykłą dramaturgię miał mecz pomiędzy Mierzynianką Mierzyn a Dębem Dębno. Piłkarze z Dębna świetnie rozpoczęli spotkanie, objęli prowadzenie już w 6 minucie spotkania. Potem gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale kolejna bramka także była autorstwa zespołu Dęba – było 1:2. Całe spotkanie było meczem walki, akcja za akcję, z dużą ilością bramek. W 90 minucie spotkania był rezultat 3:3 i wydawało się, że nasza drużyna przywiezie z Mierzyna remis. Niestety w ostatniej akcji meczu gospodarze strzelili czwartą bramkę i ostatecznie Dąb przegrał 4:3.
Bardziej jednostronne pojedynki fani futbolu oglądali w Pniewie i Babinku. Błękit przed własną publicznością przegrał z faworyzowanymi Błękitnymi II Stargard 2:4, a Ogniwo gładko uległo Piastowi Chociwel 0:3.
W trudnej sytuacji znajduje się Błękit, to już trzecia porażka w tym sezonie i piłkarze z Pniewa zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. A już w najbliższy weekend wielkie derby powiatu gryfińskiego i pojedynek Odry z Błękitem. Tu o punkty zawodnikom Błękitu łatwo nie będzie.