Mija siedemdziesiąt lat od momentu powstania najstarszego klubu piłkarskiego w Chojnie. Najważniejszym wydarzeniem będzie środowy mecz z rezerwami ekstraklasowej Pogoni Szczecin.

Klub powstał w 1946 roku pod nazwą Granica, by później stać się Leśnikiem i Spartą. Pod obecną nazwą występuje od sześćdziesięciu lat. W swojej historii Biało-zieloni trzykrotnie występowali w III lidze, a w ostatnich latach największym sukcesem był awans do centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Przez siedemdziesiąt lat przez klub przewinęło się wielu znanych zawodników, którzy występowali również w ekstraklasie. Wystarczy wymienić choćby Rafała Piotrowskiego, który przez lata grał w Pogoni Szczecin, a kibicom zapadła w pamięć jego bramka strzelona Wiśle Kraków w 1999. W Pogoni występował również Robert Sikorski, wychowanek Odry. Jego debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej okraszony był strzeloną bramką ŁKS-owi Łódź, dającą remis na inauguracje rozgrywek Ekstraklasy w 1998 roku. Ze znanych zawodników trzeba jeszcze wspomnieć obecnego trenera wicemistrzów Polski w futsalu, Łukasza Żebrowskiego, który zanim zajął się piłką halową był zawodnikiem Odry Chojna, Floty Świnoujście i Pogoni Szczecin.

Mecz z Pogonią odbędzie się w środę o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Wojska Polskiego 17. Wstęp wolny. Po ostatnim gwizdku odbędzie się spotkanie zasłużonych zawodników i działaczy chojeńskiego Jubilata.Oskar Masternak