Od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i dwójką małoletnich dzieci. Zeznania kobiety oraz zgromadzone w sprawie dowody pozwoliły na zastosowanie wobec Mirosława L. tymczasowego aresztu. Do sądu został skierowany także akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu myśliborskiemu. Za swoje czyny 49-latek odpowie przed sądem.


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi L.  podejrzanemu  m.in. o to, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i dwójką małoletnich dzieci.
 
Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany 49-latek zamieszkujący wspólnie z rodziną, znęcał się fizycznie i psychicznie zarówno nad żoną jak i dwójką synów. Z zeznań pokrzywdzonej kobiety, jak również z innych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzany wielokrotnie wyzywał zarówno ją, jak i dzieci wulgarnymi słowami, groził uszkodzeniem ciała, a także rzucał różnymi przedmiotami, kontrolował pokrzywdzonych i rozliczał ich z wolnego czasu.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Obecnie za zarzucany Mirosławowi L. czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.