Z powodu nadmiernej prędkości, kierowca Forda, na drodze między Choszcznem a Krzęcinem stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego, uderzył w prawidłowo poruszającą się poboczem drogi rowerzystkę. Kobieta na skutek uderzenia doznała ciężkich obrażeń ciała i zmarła na miejscu. Krystianowi P. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.


Choszczeńska prokuratura w skierowanym do Sądu Rejonowego w Choszcznie akcie oskarżenia przeciwko Krystianowi P. zarzuca podejrzanemu, że w dniu 7 października 2017 r. na drodze Choszczno-Krzęcin, kierując samochodem osobowym marki Ford Focus, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Z ustaleń postępowania wynika, że owego dnia mężczyzna wiózł dwoje pasażerów. W pewnym momencie, na odcinku drogi Choszczno-Krzęcin podejrzany w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierownicą. Kierowany przez niego pojazd najpierw zarzuciło na prawe pobocze, a następnie w kierunku lewego pobocza. W czasie gdy pojazd przemieszczał się w kierunku lewego pobocza uderzył w jadącą w sposób prawidłowy rowerzystkę. Kobieta na skutek ciężkich obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu. Ostatecznie pojazd zatrzymał się uderzając w przydrożne drzewo.

W wyniku przeprowadzonego badania ustalono, że w chwili kierowania pojazdem Krystian P. był trzeźwy. Nie był on wcześniej także karany sądownie.

Mężczyźnie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.