Do 12 lat więzienia grozi dwudziestojednoletniemu mieszkańcowi powiatu gryfińskiego, któremu prokuratura w akcie oskarżenia zarzuca dokonanie rozboju i pobicia na terenie Parku Miejskiego w Gryfinie.


- Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi z Gryfina podejrzanemu o dokonanie rozboju i pobicie -informuje Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło w nocy 23 grudnia 2017 r. w Parku Miejskim w Gryfinie. Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu zdarzenia pokrzywdzony przebywał z kolegami w jednym z barów szybkiej obsługi w Gryfinie. W barze był również podejrzany, w towarzystwie innych osób, który zaczepiał pokrzywdzonego i jego kolegów prowokując ich do kłótni. Około godziny 4:30 pokrzywdzony opuścił bar w towarzystwie kolegi. Podejrzany poszedł za nim. W pewnym momencie pokrzywdzony usłyszał, że 21-latek rozmawia przez telefon i zauważył biegnącą w jego stronę grupę ludzi. W obawie przed atakiem zaczął uciekać. Podczas ucieczki został zaatakowany prze dwóch mężczyzn, z których jeden uderzył go pięścią w twarz. Na skutek ciosu mężczyzna upadł na ziemię i stracił przytomność. Kiedy się ocknął poczuł kopnięcie w plecy i w nogi. Jeden z napastników przeszukał mu kieszenie. Napastnicy zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i pieniędzmi m. in. w kwocie 595 Euro.

Podejrzany został zatrzymany prze Policję w tym samym dniu, w godzinach wieczornych i decyzją Sądu Rejonowego w Gryfinie został tymczasowo aresztowany. W toku śledztwa podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. 21-latek był w przeszłości karany sądownie za popełnienie przestępstwa narkotykowego - dodaje Wojciechowicz.

Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.