Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 17 października 2018 r. w Myśliborzu naruszył zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym i spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda nie zachował szczególnej ostrożności i nienależycie obserwował drogę i innych uczestników ruchu drogowego, w wyniku czego potrącił na przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącą pokrzywdzoną, na skutek czego pokrzywdzona doznała rozległych obrażeń wielomiejscowych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 kk, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.   

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 17 października 2018 r. w godzinach popołudniowych podejrzany kierował samochodem osobowym marki Skoda Fabia. Gdy przejeżdżał on przez Myślibórz drogą krajową nr 23 przed przejściem dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nienależycie obserwował drogę i innych uczestników ruchu drogowego, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez to przejście pokrzywdzonej. W wyniku potrącenia kobieta doznała rozległych obrażeń wielomiejscowych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu.

Podejrzany (lat 75) w chwili wypadku był trzeźwy. Był on w przeszłości  karany sądownie. W toku postępowania przyznał się do zarzutu.     

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.