Informujemy o czasowym zawieszeniu pracy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie Sp. z o.o. od dnia 09.03.2020 r. od godziny 15.00 do dnia 30.04.2020 r.

Zawieszenie oddziału spowodowane jest brakiem lekarza ordynatora na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. W związku z powyższym wstrzymane zostaje przyjmowanie pacjentek wymagających hospitalizacji ginekologiczno-położniczych.

Jednocześnie informuję, że w celu zapewnienia właściwej opieki dla pacjentek zgłaszających się do gryfińskiego Szpitala podjęliśmy współpracę z okolicznymi podmiotami leczniczymi:

  • Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 PUM w Szczecinie — Klinika Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii w Policach, ul. Siedlecka 2a
  • Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie — Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt oraz Klinika Patologii Noworodka w Szczecinie, al. Powstańców Wielkopolskich 72
  • Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczecinie Zdroje — Oddział Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży w Szczecinie ul. Mączna 4
  • Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. — Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologiczny w Dębnie, ul. Kościuszki 58

W Szpitalu w Gryfinie zapewniona będzie całodobowa opieka położnicza dla pacjentek zgłaszających się w trybie pilnym do szpitalnej Izby Przyjęć. W nagłych przypadkach pacjentki zostaną przetransportowane do jednego ze współpracujących szpitali. W razie potrzeby pacjentkom zapewniony zostanie transport wraz z położną.

Jednocześnie informuję, że działalność przyszpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej w Gryfinie nie będzie zawieszona. W dalszym ciągu realizowane będą porady specjalistyczne i świadczenia zabiegowe w trybie ambulatoryjnym. Działalność poradni ginekologiczno-położniczych w Chojnie i Bielicach również nie będzie zawieszona.

Zarząd Szpitala dołoży wszelkich starań aby jak najszybciej wznowić działalność Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego w Gryfinie. Zapraszamy lekarzy ginekologów do składania ofert na pełnienie funkcji lekarza ordynatora na oraz do pracy w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Gryfinie.