Dzięki czujności ochroniarza Policja zatrzymała pijanego kierowcę TIR-a, który w dnia 14 lutego mając w wydychanym powietrzu aż 1,7 promila alkoholu wjechał na teren centrum logistycznego Zalando w miejscowości Gardno w powiecie gryfińskim. Postępowanie w sprawie przestępstwa jakiego dopuścił się 53-latek pod nadzorem Prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.


To styl jazdy 53-latka kierującego pojazdem marki VOLVO zaniepokoił ochroniarza centrum logistycznego Zalando, który natychmiast zaczął podejrzewać, że mężczyzna może prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze gryfińskiej komendy przypuszczenia pracownika Zalando potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. 

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, którzy ustalają wszystkie okoliczności przestępstwa. Wiadomym jest, że kierowca nie jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego. W trakcie postępowania, najprawdopodobniej pod uwagę będą brane także aspekty mogące świadczyć o tym, że mężczyzna poruszał się drogami krajowymi będąc już po wpływem alkoholu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla innych kierowców.