Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kolejnego kierującego na tzw. „podwójnym gazie”. Zgłaszający zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę, który jechał osobówką całą szerokością drogi. Mężczyzna o swoich obawach powiadomił choszczeńskich policjantów. Dzięki temu 46-letni kierowca, który miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie został zatrzymany.


W czwartek 4 stycznia br. przed godziną 21.00 na drodze między Słutowem a Reczem uczestnik ruchu drogowego zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę, który jechał osobówką całą szerokością drogi.


Podróżujący szybko zorientował się, że prawdopodobnie ma do czynienia z osobą mogącą być pod wpływem alkoholu i o swoich obawach natychmiast powiadomił choszczeńskich policjantów.

Podejrzenia zawiadamiającego kierowcy okazały się być słuszne. Kilka minut później policjanci choszczeńskiej drogówki zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca powiatu stargardzkiego ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. 46-latek poruszał się Lanosem bez aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a samochód został odholowany na parking strzeżony. 

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.