Druga edycja rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz" w gminie Trzcińsko – Zdrój za nami. Na starcie pojawiło się wielu pasjonatów jednośladów, aby wspólnie przeżyć wspaniałą przygodę i poznać ciekawe zakątki najbliższej okolicy.


Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Trzcińsku – Zdroju pani Regina Brzezińska, wraz z ze swoimi pracownikami i przy wsparciu stowarzyszenia Twinning zorganizowała wspaniały rajd rowerowy dla miłośników czytelnictwa i aktywnych form wypoczynku. 

Pierwotnie rajd zaplanowany był trasą, gdzie trzcińska biblioteka ma swoje filie, ale niesprzyjające warunki pogodowe skłoniły organizatorów do jej zmiany. Jednak jeszcze przed startem na zebranych uczestników czekał popis taneczny grup muzycznych działających przy bibliotece.

Pomimo kapiącego deszczu silna grupa ponad 70 rowerzystów, wyruszyła w podróż z eskortą strażaków z OSP Trzcińsko – Zdrój. Miejscem piknikowania była polanka nad jednym z okolicznych jezior. Tam można było zjeść kiełbaski oraz skosztować pyszności przygotowanych przez pracowników biblioteki, pań z koła gospodyń wiejskich i inne osoby. Miejsce odpoczynku było też okazją do wysłuchani leśnych opowieści przez przedstawiciela nadleśnictwa. Nie zabrakło także rozmów na tematy czytelnicze. Końcem postoju było losowanie nagród dla uczestników rajdu, ufundowanych przez lokalnych darczyńców.

Podróż powrotna przebiegała w towarzystwie obfitego deszczu, jednak co ciekawe, uśmiechy nie opuszczały większości rowerzystów.

Przypominamy, że Stowarzyszenie "Twinning" cyklicznie organizuje rajdy rowerowe, a szczegóły związane z ich organizacją mogą Państwo znaleźć na profilu facebookowym organizatora.