W dniu 6 lipca 2019 roku Koło Łowieckie "Diana" w Myśliborzu obchodziło 40-lecie swojej działalności.

Czterdziestoosobowa brać łowiecka ww. koła w galowych mundurach uroczyście uczestniczyła w mszy świętej w kościele pw. świętego Krzyża w Myśliborzu celebrowanej przez proboszcza ks. kanonika Janusza Zacharskiego w asyście ks. prałata Aleksandra Jaszczura i ks. kanonika Jerzego Tobiasza.

Przesz Koła Łowieckiego "Diana" Tomasz Olech powitał uczestników jubileuszu Koła: mieszkańców Myśliborza, przedstawicieli Nadleśnictw: Różańska i Myśliborza, władz samorządowych Gminy Myślibórz, Zarządów Kół Łowieckich "Jeleń" i "Cietrzew".

Po mszy w ww. kościele odbył się krótki koncert muzyki myśliwskiej wykonany przez Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej "Lubuskie Fanfary" pod kierownictwem Mariana Zuły. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Sztandarowy przemarsz mundurowych myśliwych i gości do pobliskiego Pensjonatu "Nad Jeziorem" spotkał się z dużym uznaniem społeczności grodu.

Zwięzłą historię powstania Koła, na wstępie biesiady, przedstawił jego uczestnikom długoletni Łowczy Koła Kazimierz Baster, uzupełnioną wspomnieniami kolegi Ryszarda Popielnickiego. Łowczy Koła przekazał życzenia skierowane przez zaprzyjaźnione Zarządy Kół: "Knieja"  Zabrze, "Grzywacz" Miedwie oraz "Jeleń" i "Cietrzew" Myślibórz.

Dla najstarszych dwóch założycieli Koła odśpiewano tradycyjne sto lat, wręczono upominki i kwiaty. Życzenia wszelakiej pomyślności w imieniu Nadleśnictw Różańska, Myśliborza i Barlinka w ujmującej formie przekazała Pani Nadleśniczy Elwira Rybarska.

Zorganizowana impreza pokazała iż nawet w trudnych sytuacjach, z którymi borykają się koła łowieckie, pielęgnowanie pięknych tradycji stanowi podstawę kultury łowieckiej i jest fundamentalnym wizerunkiem współczesnego myślistwa.