10 listopada w sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury odbył się koncert pt. „DLA NIEPODLEGŁEJ” w wykonaniu studia piosenki „COGITO” i solistów (Zuzanny Kujawy, Agnieszki Majcher, Kingi Jarosińskiej, Fabiana Kicińskiego, Kacpra Kostera) z TCK oraz grupy wokalnej „APLAUZ” ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju.

11 listopada obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczął koncert patriotyczny w kościele parafialnym p.w. MBNP w Trzcińsku-Zdroju, w wykonaniu Pani Renaty Deka i Mirosława Basaraba. O godzinie 12.00 w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” został odśpiewany hymn państwowy, po którym odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.  W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele miasta, poczty sztandarowe reprezentujące szkoły, organizacje pozarządowe oraz OSP z terenu gminy. Po mszy świętej wysłuchano koncertu w wykonaniu kapeli ludowej „Borowiny” z Trzcińskiego Centrum Kultury.
Po modlitwach i złożeniu kwiatów przy pomniku Ojca Świetnego Jana Pawła II, delegacje przemaszerowały w kierunku cmentarza przed pomnik Nieznanego Żołnierza.
Uroczystość rozpoczął dyrektor TCK Tadeusz Mazur, wysłuchano krótkiego wystąpienia zastępcy burmistrza Emiliana Osetka oraz księdza proboszcz Marka Piotrowskiego. Następnie odbyła się ceremonia złożenia kwiatów przy pomniku. Kwiaty złożyły liczne delegacje, w tym m.in.: zastępca burmistrza Emilian Osetek, burmistrz elekt Bartłomiej Wróbel, przedstawiciele rady miejskiej i rady powiatu, dyrektorzy szkół wraz z uczniami, przedstawiciele jednostek OSP oraz instytucji z terenu gminy.